Ürünler

Aradığınız ürün ile ilgili bilgilere hızlı ulaşmak için, ilgili alanları doldurarak 'Detaylı Ara' butonuna tıklayınız

Marka Seri No Görsel
Marka Seri No Görsel
  • fullslide2
  • fullslide2
  • fullslide2
  • fullslide2
  • fullslide2
  • fullslide2

Hakkımızda

Firmamız 1984 yılında Ankara’da kurulmuş olup her türlü iş makinesi için şanzıman disk ve pleytleri ile frenleme ve kavrama balatalarının ithalat, ihracat ve üretimi ile ilgili olarak faaliyet göstermektedir.
İş makinelerine ait her türlü aşınma parçası orijinal olarak mevcut olmakla birlikte, kendi fabrikamızda en modern teknolojiler ile yerli olarak da imal edilmektedir.
Ürün yelpazemiz iş makineleri ile sınırlı olmayıp deniz şanzımanları ve talep üzerine özel üretim ile her türlü ihtiyaca cevap verilmektedir.
Toprakmak A.Ş. 35 yılı aşkın süredir her türlü iş makinesi ve çeşitli deniz makineleri için frenleme, yağ içinde kavrama ve dönüş sinter disk (sinter-bronz, fosfor-bronz, grafitli, demirli, kâğıt kaplı ve mantar esaslı) ve çelik pleytlerin uygulanmasında kalite ve güvenin sembolü olmuştur. Politikamız daima kaliteli ürün, uygun fiyat ve maksimum müşteri memnuniyeti olmuştur.

Kaliteli Ürün

1984 ‘den bu yana edindiğimiz tecrübelerimizi kaliteli üretim yapma konusunda rehber olarak görüyor ve kullandığımız ileri teknoloji üretim bandı ile üretimde hata payını sıfıra yakın bir seviyeye indiriyoruz. 

Uygun Fiyat

Orjinal ve yan sanayi ürünler için tercihinize sunduğumuz  rekabetçi fiyatlarımız , ihtiyacınızı en uygun şekilde tedarik etmenize olanak verir. 

Müşteri Memnuniyeti

İşyerimizden memnun ayrılan müşteri kadar ürünümüzün saha daki performansı da müşteri memnuyeti konusundaki sorumluluğıumuzdur. Deneyimli personelimiz satış sonrası destek için de hizmetinizdedir.

Hızlı Teslimat

Geniş stok yelpazemiz sayesinde  ihtayıcınızı size en kısa sürede ulaştırırken, hemen hemen tüm iş makinalarını kapsayan ve özel siparişlerin de arşivlendiği veri tabanımız ile de stok haricindeki ihtiyaçlarınızı en kısa sürede  sizlere ulaştırıyoruz.

Hizmetler

Aşağıda stoklarımızdaki ürünlerin kullanım özellikleri ile ilgili açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz.

img09

Elastomer Disk

Kauçuktan üretilmiş ve gelişmiş bir cins lastik olan bu ma...
img09

Grafit Balata

Sadece yağlı uygulamalarda kullanılır. Grafitli malzeme çok g&o...
img09

Bronz Disk

Görünümü sebebi ile bronz balata olarak adlandırıl...
img09

Çelik Pleyt

Isı emici özelliği ve ısıyı yayarak enerji dağılımı yapması asıl ...
img09

Karbon Disk

Karbon sürtünme malzemeleri, iyi aşınma direnci ve gür&...
img09

Kağıt Balata

Islak sürtünme malzemeleri arasında ısınma ve sürtü...
img09

Buton Balata

Daha çok traktör, ağır kamyonlar ve performans oto larında...
img09

Motor Yatakları

Motor yatağı, krank milini yerinde tutar ve piston tarafından oluşturu...
img09

Molibdenyum

Molibdenyum balatalar yüksen basınçlarda kullanılması i&cc...

Elastomer Disk

Kauçuktan üretilmiş ve gelişmiş bir cins lastik olan bu malzeme otomatik şanzımanlar başta olmak üzere salınım ve seyahat frenlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Elastikiyetinden ötürü son derece dirençlidir ve birlikte çalıştığı yüzeye iyi adapte olarak,  enerji ve güç tüketimi kapasitesini artırır.

img21

Grafit Balata

Sadece yağlı uygulamalarda kullanılır. Grafitli malzeme çok gözenekli olduğu için son derece yüksek bir enerji dağılımı sağlar. Yüksek sıcaklıklarda kullanmak için idealdir.

img21

Bronz Disk

Görünümü sebebi ile bronz balata olarak adlandırılsa da içindeki yüksek bakır bileşenleri barındırmaktadır. İşlenmesi , desen ve kalınlık ayarı verilmesi  kolay olduğu için uzun yıllardır ıslak ve kuru tip uygulamalarda kullanılır. Termik ayrışmaya maruz kalmadan yüksek sıcaklıklara dayanır.

img21

Çelik Pleyt

Isı emici özelliği ve ısıyı yayarak enerji dağılımı yapması asıl görevleridir. Sürtünme malzemesi ile birlikte çalışır. Kuru uygulamalarda çalıştığı malzeme için bir sürtünme yüzeyi oluştururken, yağ içinde ise yağı sürtünme malzemesi ile kendi arasına sıkıştırarak çalışır. Yüzey pürüzü çok kritiktir ve çalıştığı karşıt malzeme ile uyumlu olmalıdır. Sertlik ise uygulamaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

img21

Karbon Disk

Karbon sürtünme malzemeleri, iyi aşınma direnci ve gürültü ,titreşim ve sertliğe duyarlı üstün kavrama özellikleri ile mükemmel bir termal kapasite sağlar. Değişik türleri olmakla beraber üretimimizde karbon zengini kağıtlı sürtünme malzemesi kullanmaktayız. 

img21

Kağıt Balata

Islak sürtünme malzemeleri arasında ısınma ve sürtünme katsayısı olarak en geniş performans yelpazesini sunar. Yumuşak ve titreşimsiz bir çalışmanın gerekli olduğu uygulamalar için idealdir.

img21

Buton Balata

Daha çok traktör, ağır kamyonlar ve performans oto larında kullanılırlar. Seramik alaşımlı bu balatalar, çok çeşitli ebat ve kalınlıklarda mevcuttur. 

img21

Motor Yatakları

Motor yatağı, krank milini yerinde tutar ve piston tarafından oluşturulan ve krank milinin yerinden sökülmesinden gelen bağlantı çubukları ile krank miline iletilen kuvvetleri önler, bunun yerine krank dönüş hareketi döndürmeye zorlanmasını sağlar. Stoklarımızda Miba Caterpillar motor yataklarının (ana yatak, kol yatak ,baş yatak ) tüm ara ölçüleri mevcuttur.

img21

Molibdenyum

Molibdenyum balatalar yüksen basınçlarda kullanılması için idealdir. Kullanılan yağ ile uyumluluğu ve aşınmaya karşı gösterdiği direnç sayesinde sürtünme yüzeyi ile dengeli bir çalışma sağlar.

img21

İletişim
Serhat Mah. İvogsan 1443 Sokak No: 2 06378 Ostim Yenimahalle / ANKARA
 
Tel : 0312 395 43 08
        0312 395 43 09
        0312 395 43 10

Fax : 0312 395 43 20